اخبار

ما می توانیم حتی بهتر از این عمل کنیم

z0

به نام خدا

" ما می توانیم حتی بهتر از این عمل کنیم "

پس از وقوع حادثه سیل در ایام نوروز سال جدید گروه های خودجوش پرسنل به منطقه اعزام شدند تا ضمن یاری رسانی بصورت حضوری در محل اطلاعات موثقی از وضعیت منطقه را برای برنامه ریزی های بعدی فراهم کنند.

تیم دیگری در شرکت مستقر شد و با تکیه بر اطلاعات و گزارش های دریافتی، برنامه زمانبندی شده ای برای جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی، نیازسنجی در خصوص کالاهای مورد نیاز، شبکه سازی و ارتباط با سازمان های رسمی مانند هلال احمر بعمل آمد. همزمان، این فعالیت ها در قالب یک فراخوان عمومی در وبسایت شرکت منعکس شد و نهایتا خرید مهمترین کالاهای مورد نیاز به انجام رسید.

حاصل این پویش داوطلبانه، مبلغ قابل توجهی کمک های نقدی بود که فراتر از حد انتظار می نمود و در نهایت با توجه به پیشنهاد دست اندرکاران، مشاهده های میدانی نیروهای اعزامی و توصیه سازمان ذیربط ( هلال احمر، بهزیستی و ...) به خرید یخچال فریزر اختصاص یافت.

با توجه به لزوم هم افزایی، ضرورت تضمین کیفیت و اطمینان از خرید با حداقل قیمت، تصمیم بر این شد که تعداد 70 دستگاه یخچال فیریزر از شرکت لوازم خانگی پارس که یکی از شرکت های زیرمجموعه صنایع عمومی تامین می باشد، خریداری گردد.

یخچال ها تهیه و توسط نماینده انتخابی کارگران مستقیم و با همکاری و هماهنگی سازمان هلال احمر و شورای شهر و انجمن کوهنوردی شهرستان پلدختر و معمولان به دست سیل زدگان رسانده شد.

محتوا و شکل یاری رسانی یکی از تجارب بسیار موفق امداد رسانی بود بطوریکه تماس های تلفنی مردمی، ارسال لوح تقدیر از شورای شهر، سازمان محیط زیست، انجمن های کوهنوردی نشان از این توفیق کسب شده دارد.

حادثه و بحران سیل گرچه واقعه ای تلخ به حساب می آید اما برای مجموعه فکا یک تجربه مستمر و در جریان است، نمایش چشمگیر همبستگی، سازماندهی و آگاهی از وضع موجود و شناسایی افراد و خانواده های آسیب دیده و نیازهای آنها و همچنین شناسایی نهادهای موثر امدادرسانی در منطقه همگی از جمله تدابیر خلاقانه و مدیریتی بود که تجربه موفقی را در این زمینه رقم زد و اکنون رسالت اجتماعی ما در مواجهه با بحرانها در شعارهای آمادگی برای "پیش از فاجعه " و    " ما می توانیم حتی بهتر از این عمل کنیم " تجلی یافته است.

z1z2z3z4

z7z6

 

آمار بازدیدکنندگان سایت

378052
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید کل
109
189
868
378052

آی‌پی شما: 18.208.186.139
امروز: پنج شنبه، 05 خرداد 1401 - ساعت: 16:03:02

خبرنامه

captcha