اخبار

برای کاهش مضرات آلودگی هوا، شیر و لبنیات بیشتری مصرف کنید

milk 12

 

 

 

 

  

 

 

هر ساله با آغاز سرد شدن هوا، افزایش آلودگی به خصوص در شهرهای بزرگ به موضوعی مهم تبدیل می‌ شود. عوارض ناشی از افزایش آلاینده ها بر سلامت مردم، اهمیت توجه به این مشکل را بیشتر می ‌کند.

هیدروکربورهای سرطان زا ناشی از سوخت ناقص مواد سوختی، انواع فلزات سنگین مثل سرب که با سوختن ترکیبات نفتی مثل بنزین و گازوئیل در هوا منتشر می ‌شوند و گاز خطرناک منواکسید کربن از جمله این ترکیبات هستند. در اثر پدیده گلخانه ‌ای در فصل سرما، این گاز به اضافه بقیه گازهای مضر به سطح زمین بر می گردند و وارد ریه های ما می ‌شوند.  

مصرف شیر و فرآورده‌ های آن سبب نرم شدن مخاط تنفسی فوقانی، مری و معده می ‌شود. از سوی دیگر به دلیل وجود ترکیبات مناسب برای رشد و نمو باکتری‌ های مفید که عمل دفع ادرار و مدفوع و مواد آلاینده را تنظیم می ‌کنند التهابات و بیماری‌ های دستگاه گوارش را کاهش می ‌دهد. کاهش التهاب‌ ها در مقابله با نقش رادیکال‌ های آزاد که به صورت آلاینده‌ ها وارد بدن شده‌ اند، نقش موثری داشته به سلامت بدن کمک می‌ کند. همچنین افرادی که کمبود کلسیم دارند،بیشتر در خطر آلودگی با سرب موجود در هوای آلوده قرار می گیرند و علت آن است که گیرنده های فلزات دو ظرفیتی در بدن انسان بصورت رقابتی عمل می کند.در صورتی که این گیرنده ها، قبلا با فلزات مورد نیاز بدن مانند آهن و کلسیم اشباع شده باشند، بدن کمتر در معرض آلودگی با سرب قرار می گیرد پس مصرف بیشتر لبنیات،این گیرنده ها را اشباع می کند.

از طرف دیگر شیر به دلیل دارا بودن فسفر،منیزیم و کلسیم،خنثی کننده سموم است. همچنین هنگام آلودگی هوا،ساخت ویتامین "دی" از طریق پوست به شدت کاهش می یابد. بهمین دلیل در شهرهای بزرگ که معمولا هوای آلوده دارند،کمبود ویتامین "دی" از شیوع بالایی بر خوردار است این در حالی است كه گروه شیر و لبنیات در هرم مواد غذایی، افزون بر اینكه منبع خوب کلسیم است،منبع مناسبی نیز برای ویتامین"دی" محسوب می شود.

آمار بازدیدکنندگان سایت

378053
امروز
دیروز
هفته جاری
بازدید کل
110
189
869
378053

آی‌پی شما: 18.208.186.139
امروز: پنج شنبه، 05 خرداد 1401 - ساعت: 16:03:04

خبرنامه

captcha